Altın Alyans Çeşitleri

0
48 views

Altının geçmişte olduğu gibi günümüzde de yeri çok önem taşımıştır. Kültürümüze ve medeniyetimize hep içli dışlı birçok katkısı bulunmuştur. Tarihte yeri doldurulamayan önemli madenlerin başında gelmektedir. Bazen ticarette para olarak kullanılmış, bazen görsellik ifadesi olarak, bazen zenginliğin lüks yaşamın bir göstergesi olarak kendisine hep yer bulmuştur.

Altın Alyans Çeşitleri

Kültürümüzdeki yeri ise evliliklerde yeni doğum olayında takılan hediyeler ile, sünnetlerde, doğum günlerinde, özel gün diyebileceğim hemen her gün için ayrı bir anlam ifadesi olarak yer edindiğini söyleyebiliriz. Özellikle evlilik, söz, nişan olaylarında çok büyük önem taşıdığını söylemek mümkün. Hatta iki tarafın anlaşamadığı sorun yaşadığı konuların da başında geldiğini görmekteyiz. Sözlenen çiftlerde ilk simge söz yüzüklerinin takılması ile başlar ve kişinin sözlü olduğu parmağındaki yüzüğü ile belli olur.

Anlamlı ve güzel bir simge olan yüzükler evlenen çiftlerin parmağında ise alyans olarak karşımıza çıkmakta ve bu da kişinin evli olduğunu gösteren en özel simgelerden bir tanesi olduğu anlamına gelmektedir. Kişiler birbiri için en uygun alyansı parmaklarında taşır ve sevgilerinin simgesini bu şekilde gösterirler.

CEVAP VER