Gümüşün Türleri

0
13 views

Takılarda, mücevher sektöründe ve süs eşyalarında sık bir şekilde kullanılan metaller arasında gümüşler yer almaktadır. M.Ö’ki zamanlardan tutun da günümüze kadar birçok medeniyete ait yapılan kazı çalışmaları neticesinde gümüş eşyalar ya da malzemeler göz önüne çıkmıştır. Siz de bu kadar fazla kullanılan metale ait türler hakkında bilgi edinmek isterseniz; yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gümüşün Türleri Nelerdir?

  • Karen Dağ Kabilesi Gümüşü; Taylan’da yer alan ve ilkel çalışmalar sonucunda üretimi tamamlanan gümüşler günümüze kadar en eski gümüş türleri arasında yer almaktadır. Taylan’daki dağlık bölgelerde meydana gelmiştir.
  • Alman Gümüşü; Her ne kadar adı gümüş olsa da herhangi bir gümüş metali içermeyen; bakır başta olmak üzere diğer metallerden elde edilen gümüştür. Daha çok evlerde kullanılan çatal bıçak takımlarında rastlamaktayız.
  • Alpaca Gümüşü; Mücevher sektöründe sıklıkla tercih edilen ve mücevherlerde daha çok gördüğümüz en yaygın şekilde kullanılan gümüş türüdür. Bu türe genellikle Güney Amerika’daki gümüş şirketleri bakmaktadır. Ülkemize ise; Amerika’dan geldiği bilinerek ticareti yapılan gümüştür.

CEVAP VER