Ay Yıldız Altın Bileklik

0
36 views

Altın denilince iyi güzel ve değer gibi kavramlar karşımıza çıkmaktadır. Kelime itibari ile bu şekilde hep güzel çağrışımlar ile karşımıza çıkan altın dünden bu güne kadar hep değerli bir yer bulmuştur kendisine. Geçmişte alışverişte para olarak, aksesuar olarak, takı olarak, yatırım aracı olarak birçok amaçla kullanılmıştır. Bu yüzden günümüzde de oldukça fazla şekilde kullanılmaktadır. İpli ay yıldız bileklik modelleri de en çok tercih edilenler arasındadır.

Ay Yıldız Altın Bileklik

Bize geçmişi bir kültür hazinesi olarak yaşatan altın bizim kültürümüzü de gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracak bir sektördür. Altın doğal hali itibariyle şekil alması imkansız bir madendir. İçinde alaşımlar katılarak şekil alır ve içine ne kadar az alaşım konulursa maddi değeri o kadar yüksek olur.

Altın takı olarak kullanılabilmesi için en az 24 ayarda olduğu kadar alaşım ile oluşturulmalıdır ki en değerli takı türü 24 ayar olanlardır. Takıları kendi kültürümüzle süsleyerek geleceğe miras bırakmak mümkündür. Ay yıldızlı bir bileklik bu miras açısından  oldukça önemli bir takıdır. Bileklik modelleri arasında kendisine olan ilgide oldukça fazladır.

CEVAP VER