Gerçek Elmas Nasıl Anlaşılır?

0
55 views

Elmas en fazla değere sahip olan taşlar arasında yer almaktadır. Değerli taşlar içerisinde en çok değerli olan elmasların gerçeği ile sahtesini ayırt etmek isteyen alıcılar çaresiz durumda kalıyorlar. Elmas almak istediklerini söyleseler bile; ne yazık ki bazı üzücü durumlar karşısında kandırılma sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Siz de bu tür sorunlar yaşamak istemezseniz; yazımızı okumalısınız.

Gerçek Elmas Nasıl Anlaşılır?

Elmas ile en fazla benzetilen taş Zirkon’dur. Hatta bazı internet sitelerinde Zirkon elmas şeklinde satışlar yapılmaktadır. Aslında bunlar bildiğimiz gerçek elmaslar arasında değerlendirilmez. Uzaktan bakılınca tamamen aynı olan ancak; detaylı incelemeye alındığında aralarındaki fark bariz gözlenen elmaslar için ayırt edici unsurlar söz konusudur.

Gerçek elması Zirkon ve diğer sahte elmas taşlarından ayıran en önemli nokta sertliğidir. Elmas çok sert bir taştır ve çizilmesi mümkün değildir. Gerçek bir elması çizmeniz için sadece başka bir gerçek elmas kullanmanız gerekmektedir. Oysa sahte diye adlandırdığımız zirkon elmasları herhangi bir cisimle kolay bir şekilde çizerek sahteliğini kanıtlarsınız.

CEVAP VER