İnci Hangi Çakra ile Uyumludur?

0
24 views

Doğada belirli koşullar altında oluşumunu tamamlayan ve bayanların sık bir şekilde kullandığı değerli taşlardan olan inci, insanlara doğa tarafından hediye edilmiş bir mucize şeklinde tanımlanmaktadır. İnsana hediye edilmiş dememizin sebebi; insan vücudundaki sistemlere birebir uyum sağlaması yönünden kaynaklanmaktadır. Kutsal Kitabımızda da adı geçen inci, Müslümanların kullandığı değerli taşlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

İnci Hangi Çakra ile Uyumludur?

İnsan vücudunun büyük bir bölümüne olumlu anlamda etki sağlayan inci taşı, kolyeler başta olmak üzere birçok takı modelinde sıkça tercih edilmektedir. İnsan vücuduna uyumlu oluşu sayesinde çok fazla dikkat çeken ve sureler aracılığı ile de insanlara kullanılması söylenen değerli taşlardandır. Özellikle rengi sayesinde beğeni toplamaktadır.

İnci Boğaz Gırtlak Çakrası ile Uyumludur

İnci taşı deyince hemen herkesin ilk aklına gelen inciden yapılmış kolye modelleri olmaktadır. Bu yüzden de boğaz yani; gırtlak bölgesi ile uyum içerisinde olduğunu söylersek, yanlış bir cümle kullanmış olmayız. Boğaz bölgesinde yer alan boğaz diğer adıyla da gırtlak çakrası için inci takılar kullanılmaktadır.

CEVAP VER