Renkli Elmas Çeşitleri

0
20 views

Elmaslar yer altından çıkarılan en değerli taşlar arasında  yer almaktadır. Sert ve asil görünümü neticesinde bayanların hoşuna giden elmasları çoğu zaman şeffaf ve beyaz renklerde görmekteyiz. Oysa elmasın çeşitli renkleri de bulunmaktadır. Günümüzde bulunan ve satışa çıkarılan renkli elmasların çeşitleri hakkında bilgi topladık ve sizin için sıralayarak bilgi edinmenize yardım ettik.

Renkli Elmas Çeşitleri Nelerdir?

  • Beyaz Elmas Modeli; En sık ve yaygın şekilde kullandığımız elmas modelidir. Dünyanın her yerinde kolayca bulunabilir ve daha çok mücevher yapımı esnasında tercih edilmektedir. Bu yüzden de beyaz elmaslara mücevher elmasları da diyebiliriz.
  • Sarı Elmas Modeli; Elmaslar oluşum esnasında nitrojen açığa çıkartırlar. Nitrojenin sonucunda ise; elektron fazlası meydana gelmektedir. Elektronlar fazla şekilde yayılınca mavi ışık emilir ve sarı elmaslar ortaya çıkmaktadır. Rengi zeytinyağı sarısı kıvamında olmaktadır.
  • Kırmızı Elmas Modeli; Elmas renkleri arasından sıyrılarak en az bulunan kısımda yer alan kırmızı elmas modeli; en değerli madendir. Cilalama yapıldığında pembe tonlarına geçebilmektedir. Bu yüzden de asil bayanların tercihidir.

CEVAP VER